Jak zorganizować loterię w 5 krokach?

Zorganizuj loterię fantową z Loteria.org.pl w prostych 5 krokach.

Krok 1 - pomyśl loterii fantowej 30 dni wcześniej. Pomysł na loterię fantową nie musi być kompletny. Zgłoszenie i inne dokumenty loterii fantowej złóż do Urzędu Celnego. Jeżeli nie wiesz co wpisać w dokumenty skontaktuj się z nami.

Krok 2 - oblicz ile osób musi sprzedawać losy małej loterii fantowej, aby uzyskać oczekiwany dochód. Dopasuj odpowiednią ilość punktów sprzedaży, wprowadź wolontariuszy. Pomyśl ilu będzie nabywców? Przykład obliczeń:

  • oczekiwany dochód z loterii fantowej to 5.000 zł
  • niezbędna wartość puli nagród to 30% z 5.000 zł = 1.500 zł
  • ilość losów w cenie 2 zł = 2.500 sztuk
  • długość imprezy = 4 godziny (240 minut)
  • niezbędna ilość osób sprzedających losy przy założeniu sprzedaży 1 losu na minutę: 11 osób x 240 minut x 1 los

Krok 3 - uzbieraj fanty i nagrody. Musisz mieć fanty o wartości nie mniejszej niż 30% oczekiwanego dochodu z loterii. Zainteresuj akcją lokalne sklepy, warsztaty, producentów, agentów ubezpieczeniowych... Spodoba im się Twoja oferta: za niewielką darowiznę rzeczową otrzymają wspaniałą reklamę na losach lub dostęp do setek uczestników loterii fantowej. Sponsorem może być także drukarnia, która wydrukuje losy.

Krok 4 - przygotuj losy. Oblicz ile losów potrzebujesz. Pomyśl kto i kiedy będzie je kupował i dopasuj je do potrzeb. Zastanów się jak będziesz je sprzedawać, jaka będzie argumentacja i dlaczego uczestnik ma kupić więcej niż jeden los. W przypadku małej loterii fantowej ważniejsze są argumenty emocjonalne niż nagrody. Przykład loterii osiedlowej: na losach zostały umieszczone nazwy ulic z całego osiedla; przygotowano 5 różnych wersji losów tak, aby uczestnik mógł kupić kolekcję losów za 10 zł.

Krok 5 - jeżeli na końcu okaże się, że miejsce, termin, sposób, ilość nagród, wygląd losu  nie zgadzają się ze złożonymi wcześniej do Naczelnika Urzędu Celnego dokumentami to popraw regulamin loterii fantowej i ponownie złóż zgłoszenie do Urzędu Celnego - masz na to 3 dni od daty zaistnienia zmiany.


Interesuje Cię ta tematyka? Zostańmy w kontakcie, a będziesz otrzymywał newsy o loteriach, próbki losów, przykłady ciekawych akcji! Zapisz się:

[contact-form-7 404 "Not Found"]