koniec loterii promocyjnej

Kto zarabia na loteriach i ile?

Minister Finansów opublikował raport dotyczący organizacji gier losowych w Polsce w 2013 roku. Organizator loterii promocyjnych powinien potraktować ten dokument jako źródło ciekawych danych rynkowych.

W tym artykule zaprezentujemy kto i ile zarabia na organizacji loterii w Polsce.

Pierwszym i największym beneficjentem jest … budżet państwa, który pobiera od uczestników i organizatorów loterii oraz innych gier losowych wiele rodzajów podatków i opłat na łączną kwotę 1.303.907.000 złotych! To prawdopodobnie jest główną przyczyną ogromnej ilości przepisów dotyczących gier losowych, a także rozbudowanych służb kontrolujących tę dziedzinę życia.

Na rzecz uczestników loterii promocyjnych i audioteksowych organizatorzy przeznaczyli w 2013 roku łącznie pulę 121.570.000 złotych w postaci nagród rzeczowych i pieniężnych.

Przyzwoite przychody uzyskali także organizatorzy loterii i innych gier. Oto fragment raportu z podsumowaniem osiągniętych obrotów w poszczególnych typach gier:

kto zarabia na loteriach

 

Z tej tabelki wynika, że nową rozrywką Polaków są kasyna gry, które rosną kosztem (nadal popularnych) automatów do gier. A swoją pozycje umacniają zakłady wzajemnie oraz loterie ze zdrapką (pieniężne, a może także fantowe).