LoteriaProcenta • Pomagamy, wspieramy, wygrywamy

Ruszyła kampania społeczna #LoteriaProcenta promująca postawę darczyńcy. Podatnik, który przekazał w rozliczeniu rocznym PIT 1,5% podatku na dowolną Organizację Pożytku Publicznego, może zarejestrować się na stronie loteriaprocenta.pl i wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. 

Każda Organizacja Pożytku Publicznego może wykorzystać akcję bezpłatnie w celu zachęcania większej ilości podatników do rozliczenia swojego 1,5%. Korzyść jest podwójna, bo w losowaniu nagród wygrywa zarówno darczyńca, jak i wskazana przez niego organizacja.

Z danych Ministerstwa Finansów wynika, że przy rozliczaniu PIT w 2021 r. aż 15,3 mln podatników przekazało swój 1,5% PIT. Blisko 9 tysięcy fundacji i stowarzyszeń otrzymało około 970 mln zł. 

“Zmiany w kwocie wolnej od podatku sprawiły, że część osób o niższych dochodach, podatku nie zapłaci w ogóle. Nie będzie czym obdarować instytucji dobroczynnych. Z tego powodu, niezbędne jest zachęcenie do zaangażowania większej ilości podatników.”  

– komentuje pomysłodawca Loterii Procenta, Wojciech Koczorowski z Loteria.org.pl.
Wojciech Koczorowski • pomysłodawca #LoteriaProcenta

#LoteriaProcenta jest działaniem pro-bono. Organizatorem loterii jest spółka Nofsza.pl. Do akcji przyłączyła się agencja reklamowa Havas Warsaw, która zrealizowała działania kreatywne, a także jest odpowiedzialna za część wizualną projektu. To nie pierwszy raz, kiedy agencja wspiera akcje charytatywne.

„Pomagamy jak umiemy najlepiej, czyli poprzez działania kreatywne, na różnych płaszczyznach. Loteria Procenta to fantastyczna inicjatywa, która ma na celu zaangażować nas konsumentów, do wspierania fundacji. Ja już 1,5% przekazałem, pora na Was!”

– mówi Bartłomiej Radtke, Account Supervisor Havas Warsaw.

Partnerem wspierającym akcję jest Millennium Goodie, dostawca eKarty goodie – nowoczesnej wirtualnej karty przedpłaconej oraz aplikacji goodie, oferującej m.in. zwroty części wydatków na zakupy w ponad 800 sklepach internetowych. Uczestnicy Loterii mają szansę na zdobycie jednej z 5 eKart podarunkowych o wartości 2.000 zł każda. Taką samą kwotą zostanie zasilone konto wybranej przez Laureata Organizacji Pożytku Publicznego. 

Chcemy docenić osoby, które zdecydowały się przeznaczyć 1,5% swojego podatku na wsparcie charytatywne. Uważamy, że eKarta podarunkowa jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ umożliwia Laureatom wybranie nagrody, która spełni ich potrzeby. Warto podkreślić, że wygranym w tej akcji jest każdy, kto dołączy do akcji #LoteriaProcenta. Samo pomaganie jest ważne, a wszyscy zaangażowani pokazali, że nie tracą okazji aby pomagać.”  

– powiedziała Paulina Vieuxmaire, kierująca Zespołem Sprzedaży eKart podarunkowych w Millennium Goodie.

Dodatkowo, każdy uczestnik Loterii Procenta otrzyma od goodie upominek – kod cashback o wartości 20 zł do wykorzystania przez nowego użytkownika goodie cashback. Kod może być zrealizowany przez Uczestnika loterii lub (jeśli ten korzystał już wcześniej z goodie cashback) osobę, której Uczestnik podaruje kod. 

Zbieranie zgłoszeń do udziału w losowaniu nagród trwa do 10 maja 2023 roku. Losowanie nagród odbędzie się 17 maja 2023 roku.

Więcej informacji na loteriaprocenta.pl